Onur Coşkun Forum Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Onur Coşkun Forum Sitesi

İzmir Gültepe Toros Paylaşımın Adresi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anket
Istatistikler
Toplam 50 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: inci

Kullanıcılarımız toplam 437 mesaj attılar bunda 378 konu

ComboFix ile Malware, Trojen Temizleme

YazarMesaj
onurcoskun (ADMİN)
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ
onurcoskun (ADMİN)

Erkek
Tecrübe puanı : 56271

ComboFix ile Malware, Trojen Temizleme Empty
MesajKonu: ComboFix ile Malware, Trojen Temizleme   ComboFix ile Malware, Trojen Temizleme Icon_minitimeSalı Nis. 14 2009, 20:19

ComboFix programı sUBs tarafından yaratılmış ve bilgisayarınızda bilinen malware'leri tarayarak eğer malware bulursa otomatik olarak silmenize olanak tanıyan gelişmiş bir malware temizleme programıdır. USB belleklerde taşınarak bilgisayarlara aktarılan zararlı bir yazılım olan amvo.exe truva atı bilgisayarınıza bulaştıysa bu programı kullanarak bu trojan'ı sisteminizden silebilirsiniz. Programı çalıştırmadan önce mevcut olan virüs koruma yazılımlarınızı geçici bir süre için devre dışı bırakın. Ardından ComboFix'i çalıştırıp taramayı gerçekleştirin. Amvo.exe'yi bulup bilgisayarınızdan kaldıracaktır. Autorun olarak devreye giren bu virüsü silmek için bu programı kullanabilirsiniz.

Format attıktan sonra bile aktif olabilen bu illet virüsten nasıl kurtulacağınızı açıklıyorum. virüsün belirgin özelliklerinden biri Klasör seçeneklerinden “gizli dosyaları göster” dediğimizde dosyaları göstermemesi ve eski haline dönmesi. Format attıktan sonra bilgisayarınızı. 2ci açışınızda tekrar aktif olan bu virüs Kaspersky ve benzeri antivirüs programları tarafından yakalanamıyor.
ÇÖZÜM:ComboFix (XP, Vista) Özel Temizleme Aracını masaüstünüze buradan indiriniz.

Temizleme aşamaları :

1) Bilgisayarınız normal kipte açıkken güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak devre dışı bırakın.

(ben güvenli kipte başlatmadan Virüs programı yaparak yaptım gayet başarılı...)

2) Combofix.exe yi masaüstünüze indirin ve oradan çalıştırın..Vista kullanıyorsanız yazılım üzerinde sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır”a basarak çalıştırın.

3) Karşınıza bir uyarı penceresi gelecek. Çıkan tüm uyarılara “Evet” veya “Yes” deyin. İşlemin bitmesini bekleyin.

4) Bu aşamada klavye veya mouse’a dokunmayanız. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza bir metin penceresi gelecek.
(bende 5 dakkika sürdü. Sabırla bekleyiniz...)

Son olarak işlem bittiğinde bir rapor penceresi gözükecek.. Ondan sonra işlem tamamlanmıştır..

İndir:

http://rapidshare.com/files/135041860/ComboFix.rar

Not: Bu programı denediğinizde Bilgisayarınızdaki Autorun özelliği iptal oluyor.

İsteyen yüklesin program burda..
http://onurcoskun.hareketforum.com

ComboFix ile Malware, Trojen Temizleme
1 sayfadaki 1 sayfası